День Імунітету

Цей тиждень присвятимо нашому втомленому герою боротьбою взимку – ІМУНІТЕТУ!
1 березня- Всесвітній день імунітету, прийняте у 2002 р. за ініціативи ВООЗ.
Всесвітній день імунітету – це ще одна можливість підкреслити важливість і значущість здорового способу життя, збереження головного ресурсу людства – здоров’я. Адже здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.
День обраний невипадково — на початку весни проблеми, пов’язані з ослабленням функцій імунної системи, виражені особливо яскраво.
Що ж таке імунітет
Імунітет – здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму.
Імунна система відповідає за 2 важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених к
літин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів.
Кожна людина народжується з певним рівнем спадкового (вродженого) імунітету. Впродовж життя формується набутий імунітет, на який впливають чинники, пов’язані зі способом життя людини: шкідливі звички, стрес, переїдання, гіподинамія, а також фактори довкілля, які неминуче призводять до порушення здоров’я, підвищуючи ризик розвитку патології.
Проявами порушень у роботі імунної системи є часті застуди, тривале підвищення температури, синдром хронічної втоми, больові відчуття в суглобах і м’язах, збільшені лімфовузли, а також часті рецидиви або хронізація захворювань. Серед тривожних ознак також можна назвати порушення сну, частий головний біль, поява висипу на шкірі.
Свій імунітет можна і потрібно підтримувати в хорошій формі. Для цього необхідно дотримуватися ряду простих правил.

Інші новини

prev
next
Онлайн запис