Знайомство з лікарями. Анатолій Чорний. Інфекційне відділення

Сьогодні познайомимо вас з завідувачем інфекційного відділення — Анатолієм Чорним.

▪️Чому Ви стали медиком?
▫️Випадковість, коли я одного разу захворів, багато спілкувався з лікарями і після того з 1968 року розпочався мій шлях медика, училище, армія, університет, знову служба в армії і так поїхало.
▪️Чому Ви саме інфекціоніст?
▫️Хм, цікаве питання. Інфекціоністом я став ще під час служби в армії. Запропонували мені в госпіталі у Тбілісі старшим лейтенантом інфекційного відділення. З того часу й розпочалась кар’єра інфекціоніста. Госпіталь в Тбілісі, госпіталь в Баку, госпіталь у Вінниці і кругом інфекційне відділення.
▪️Якби не медик, то хто?
▫️Та не задумувався, з 15 років вже обрав шлях і все. Медик та й медик
▪️ Чи не боялись Ви ковіду?
▫️Мені в армії довелось займатись особливо-небезпечними інфекціями. Для мене це не в новинку. Ми розгортали палатки, проводили навчання. Я розумів, що відбувається і як з цим працювати.
▪️Як налаштовували колектив до роботи з ковідом?
▫️Ми готувались всі разом, покроково, розгорнулись, інструктаж, провели кисень. Палати у нас боксовані, для інфекції це дуже важливо, вони називаються — бокси системи Мельцера (є окремий вхід, тамбур, коридор, туалет, палата), повністю все автономно.
▪️Чи часто до Вас звертаються за порадами, досвідом?
▫️На початку, об’їздив всю Вінницю та й по області, проводив навчання, консультації. Також проводжу навчання для інтернів, маючи багато досвіду та років за плечима, розказую їм історії, які траплялись по інфекційним захворюванням, іноді про дуже рідкі захворювання з якими працював.
▪️Розкажіть і нам якусь історію, яка найбільше запам’яталась чи вразила Вас?
▫️О, ну якось, ще в Баку, у мене за 3 дня у відділення лягло 350 осіб з гострою кишковою інфекцією. Причина була у воді. Солдати будучи на страшенній жарі цілий день, напились води з баків, які стояли при температуру 40-45 градусів. І от всі вони потрапили у інфекційне відділення. Маю дуже багато історій, можу розповідати і розповідати.
▪️Що Вас найбільше втомлює?
▫️Та костюми ці, як вже одягнеш його, то й мінімум 3 години ходиш. Також емоційно важко, коли люди приходять, просять щоб їх госпіталізували, допомогти їм, а ти розумієш, що немає вільних місць, це дуже важко
▪️Маєте хобі?
▫️Люблю займатись садом на подвір’ї батьківської хати.
▪️Подолаємо ковід?
▫️Ну звичайно, все долали і ковід подолаємо. Все ж циклічно , орієнтовно кожних 7 років «вискакує» та чи інша інфекційна хвороба. Потрібен час і людська мудрість.

Інші новини

prev
next
Онлайн запис