П’ять питань про стаціонарну допомогу

1. Що таке стаціонарна допомога?
Стаціонарна медична допомога — це та, яку пацієнт отримує у стаціонарних умовах медичного закладу. Це може бути як медична допомога без хірургічних втручань, так і хірургічні операції.
Якщо пацієнт не потребує оперативних втручань, допомога йому надається в межах пакету “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій”. Більшість госпіталізацій відбувається саме за цим пакетом і їх ще називають терапевтичними госпіталізаціями.
У межах Програми медичних гарантій пацієнт має право також на безоплатні хірургічні операції. Їх проводять заклади, які мають договір з НСЗУ на “Хірургічні операції у стаціонарних умовах”. Допомогу у стаціонарі медзакладу отримують пацієнти і в межах інших пакетів медичних послуг, які стосуються конкретних захворювань — наприклад, лікування туберкульозу чи психіатрична допомога. Проте у цьому роз’ясненні зупинимося саме на перших двох пакетах послуг — стаціонарна допомога з проведенням хірургічних операцій та без них.

2. Які безоплатні послуги включатиме стаціонарна допомога з 1 квітня 2021 року, якщо пацієнт не потребує хірургічних втручань?
Госпіталізація в межах пакету стаціонарної допомоги без хірургічних втручань включає: профілактику, діагностику, лікування (в тому числі медикаментозне), медичну допомогу вагітним з ускладненим перебігом вагітності та медичну реабілітацію в гострому періоді.
В межах пакету пацієнт має право на такі безоплатні послуги:
📌первинний огляд;
📌необхідні лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний та біохімічний аналіз крові; ревматологічні та гострофазові показники, аналіз сечі та інші лабораторні дослідження відповідно до потреб пацієнтів;
📌необхідні інструментальні обстеження, такі як ендоскопічні, ультразвукові рентгенологічні дослідження, МРТ та інші, які потребує пацієнт;
📌знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
📌медикаментозна терапія;
📌цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
📌ліки з Національного переліку основних лікарських засобів;
📌харчування в стаціонарі.
Окрім ліків з Нацпереліку, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Ці ліки не включені до тарифу. Пацієнт може дізнатися, чи має лікарня ці ліки безпосередньо в медичному закладі на інформаційній дошці, на офіційному сайті закладу чи на сайті органу місцевої влади.

3. Які безоплатні послуги включатиме стаціонарна допомога з 1 квітня 2021 року, якщо пацієнту потрібна операція?
Якщо пацієнту призначено планову або ургентну операцію, у Програмі медичних гарантій передбачений пакет “Хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах”.
Не потрібно купувати в аптеці бинти, вату, нитки, готуючись до операції, чи платити хірургу, анестезіологу або медсестрі «в кишеню» – за все це лікарні отримують кошти за договором з НСЗУ .
До безоплатних медичних послуг за цим пакетом входить увесь перелік з пакету “Терапевтичні госпіталізації” та додатково:
📌проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії;
📌післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія.

4. Чи потрібно пацієнту платити за анестезію?
Забезпечення анестезією та анестезіологічний моніторинг під час проведення хірургічних операцій та обстежень входить у перелік безоплатних послуг. Пацієнт купувати препарати для анестезії не повинен.

5.  Як пацієнту отримати безоплатну стаціонарну допомогу?
Пацієнт може отримати безоплатно послуги за пакетами стаціонарної допомоги у кількох випадках:
📌якщо є направлення сімейного або лікуючого лікаря;
📌якщо пацієнта доставляє до лікарні бригада екстреної медичної допомоги;
📌за направленням з іншого клінічного підрозділу або закладу в разі, якщо людина вже лікується у стаціонарі;
📌а також за самозверненням у невідкладному стані.

Повний обсяг послуг, які може отримати пацієнт, можна знайти на сайті НСЗУ у розділі “Вимоги ПМГ 2021” https://nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2021. Вони зафіксовані у файлі “Специфікації” до кожного із пакетів медичних послуг.
Щоб дізнатися, який заклад надає стаціонарну допомогу за договором з НСЗУ, радимо скористатися інтерактивними дешбордами на нашому сайті: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. Або телефонувати за коротким номером 16-77.

Інші новини

prev
next
Онлайн запис