18 листопада — Міжнародний день відмови від паління

Тютюнопаління – шкідлива звичка, яка полягає у вдиханні диму тліючого тютюну і є однією із форм токсикоманії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно помирає більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод. Нікотин, що міститься в тютюновому димі, практично миттєво потрапляє в кровотік через альвеоли легень. Крім нікотину, в тютюновому димі міститься велика кількість продуктів згоряння тютюнового листя і речовин, які використовуються при технологічній обробці. Тютюновий дим подразнює дихальні шляхи та призводить до хронічного бронхіту.
Наслідком є кашель курця, який посилюється вранці. Куріння може спровокувати бронхіальну астму, коронарну хворобу серця, інфаркт чи інсульт, а ризик раку легень у курців в 20-30 разів більший ніж у тих, хто не курить.
Безпечних цигарок немає. Є лише шкідливі, або особливо шкідливі і чинять негативний вплив на здоров’я не лише курців. Пасивне куріння завдає не меншої шкоди. Тютюновий дим, який видихає курець, містить ті самі шкідливі речовини і вони так само негативно впливають на оточуючих осіб.
Завдяки хорошій обізнаності населення про шкоду куріння для здоров’я багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності. За останні роки поширеність куріння серед українців значно зменшилась. Однак ще досі більше 7 мільйонів із нас курять щоденно.
Звичайно є люди які не усвідомлюють всієї тяжкості наслідків від вживання тютюну для свого здоров’я і здоров’я своїх дітей, але більшість споживачів тютюну мають залежність від нікотину і їм складно самостійно кинути курити.
Як кинути палити ?
— виберіть те, заради чого Ви кидаєте палити (менший ризик захворіти, економічні переваги, збереження привабливості);
— призначте день припинення куріння. Оберіть період, коли у вас не буде додаткового стресу та навантаження. Не обирайте дату відмови у період свят;
— позбавтеся усіх нагадувань про куріння. Викиньте з дому, автомобіля та робочого місця усі сигарети, запальнички та попільнички;
— зробіть собі подарунок за досягнення. Це може бути купівля дрібнички, похід у кіно чи прогулянка. Оберіть те, що принесе вам задоволення.
Якщо ви маєте намір позбутися цієї шкідливої звички, але не можете це зробити самостійно — звертайтесь за допомогою та консультацією до лікарів – наркологів диспансерного наркологічного відділення КНП КМР «Кам’янської міської лікарні №1». Кваліфіковані фахівці допоможуть підібрати метод відмови від паління, який підійде саме вам.

Інші новини

prev
next
Онлайн запис