Тромбоз як ускладнення від КОВІД-19

❗Ознаки, симптоми та фактори ризику❗
Для початку варто розібратись, про що йдеться. Тромбоз – це стан, за якого у людини утворюються згустки крові в судинах, тобто тромби. Залежно від місця їх утворення, тромбоз може бути – венозний чи артеріальний.
Найчастіше тромби утворюються у глибокій вені ноги та можуть пересуватись по кровоносним судинам й потрапляти у легені (тромбоемболія легеневої артерії — ТЕЛА). Тромбоз глибоких вен та ТЕЛА потенційно можуть призвести до смерті.
☑Симптоми тромбозу ☑
➖ біль і/або чутливість у литці або стегні
➖ набряк ноги стопи або щиколотки
➖ почервоніння і/або помітна зміна кольору тіла
Задишка, часте дихання, біль у грудях, швидкий пульс, запаморочення і/або втрата свідомості можуть бути ознаками та симптомами тромбоемболії легеневої артерії.
⬇️ Фактори ризику утворення тромбів ⬇️
➖ куріння
➖ вживання протизаплідних пігулок
➖ варикозне розширення вен
➖ малорухливий спосіб життя
➖ожиріння
➖ вагітність
➖ вживання алкоголю тощо.
Крім того, до факторів утворення тромбів відноситься тривале перебування на лікарняному ліжку, хірургічні операції, онкологічні захворювання, випадки тромбозів у родині.
❓ Зв’язок із COVID-19 ❓
Наразі все частіше з’являються наукові підтвердження про порушення функції згортання крові, яка призводить до утворення тромбів, у хворих на COVID-19. Окремі дослідження стверджують, що тромбоемболія легеневої артерії наявна у більше половини померлих внаслідок COVID-19 (https://cutt.ly/6TG1qOb).
Ще одне дослідження, яке провели у Франції та Нідерландах, свідчить, що близько 20-30% пацієнтів, які важко перенесли коронавірусну хворобу, мають тромботичні ускладнення (https://cutt.ly/fTG1t18).
Попри те, що питання утворення тромбів у хворих на COVID-19 досі вивчається, методи його лікування та профілактики є доказовими та відомі лікарям.
У будь-якому разі, тромбоз у хворих на COVID-19 – доволі поширене явище, яке може мати незворотні наслідки для життя людини.
💚 Не зволікайте, запишіться на щеплення та захистіть себе та близьких від COVID-19 та його наслідків.💚
—————————-

Інші новини

prev
next
Онлайн запис