Спільне та відмінне між грипом та КОВІД-19

Грип та коронавірусна хвороба COVID-19 мають багато спільного та відмінного. Визначити, чим саме хворіє людина можливо лише за допомогою тестування.
Єдиним захистом від важкого перебігу та смерті внаслідок обох хвороб є вакцинація.
✅ Грип та COVID-19 – респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами. Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, вперше виявлений у 2019 році.
✅ За останньою інформацією, ймовірніше COVID-19 поширюється легше , ніж грип.
✅ Як грип, так і COVID-19 можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч, не дотримуючись дистанції.
✅ У порівнянні із грипом, COVID-19 може викликати більш серйозні наслідки для здоров’я. Проте обидва захворювання можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки.
✅ Окрім того, людина, інфікована COVID-19 може мати довший безсимптомний період і може бути заразною для інших також довше.
✅ Водночас, визначити, чим саме хворіє людина лише на основі симптомів неможливо.
Особливо, якщо враховувати те, що COVID-19 може мати широкий спектр симптомів. Для підтвердження точного діагнозу необхідне тестування.
‼️ Важливо, що людина може бути інфікована двома вірусами одночасно і мати симптоми як грипу, так і COVID-19. Також обидва захворювання можуть проходити безсимптомно.
‼️ Єдиним захистом від вказаних захворювань є вакцинація. Водночас, щеплення від грипу не включено до Національного календаря профілактичних щеплень, вона є рекомендованою.
Проте вакцину можна придбати в аптеках, а щеплення безоплатно зробити в медзакладі, де укладена декларація із сімейним лікарем. Всі доступні в Україні вакцини проти грипу є безпечними та ефективними проти штамів вірусу грипу, які за прогнозом ВООЗ будуть циркулювати на території Північної півкулі у сезоні 2021-2022 років.
Зауважимо, що щеплення від #COVID19 не захищає від грипу, як і щеплення від грипу не захищає від коронавірусної хвороби.
Вакцинуватись від обох хвороб можна одночасно. Ці два щеплення можна робити без інтервалу, але в різні руки.

Інші новини

prev
next
Онлайн запис