Бустерна доза: що потрібно знати?

⁉️ У який термін вводять бустерну дозу ⁉️
В Україні наразі можна отримати дві бустерні дози вакцини від ковіду.
1-шу бустерну дозу можуть отримати всі люди старше 18 років у період від 6 місяців з дати закінчення базового курсу вакцинації проти COVID-19.
2-гу бустерну дозу можуть отримати всі люди віком 60+ та люди 18-59 років із хронічними хворобами через 4 місяці після першого бустеру.

⁉️ Якою вакциною роблять бустерну дозу ⁉️
Для першої бустерної дози використовують вакцину Cominarty від Pfizer або CoronoVac за такими схемами:
👉 перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Pfizer
👉 перші дві дози AstraZeneca +бустер Pfizer
👉 перші дві дози за змішаною схемою + бустер Pfizer
👉 перші дві дози CoronoVac + бустер Pfizer або CoronoVac

⁉️ Скільки треба чекати після хвороби, щоб зробити бустер ⁉️
Рекомендовано почекати 28 днів з першого дня появи симптомів або позитивного тесту на ковід, якщо хвороба минула безсимптомно.

⁉️ Чи потрібно робити бустер, якщо перехворів на COVID-19 ⁉️
Так, потрібно! Навіть якщо після двох доз вакцини ви перехворіли на COVID-19, вам варто отримати бустерну дозу щеплення. Окремо нагадаємо, що щеплення захищає саме від важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусу.
Ефективність вакцин проти коронавірусної хвороби з часом згасає. Також з’являються нові штами вірусу. Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцини та подовжити захист від важкого перебігу та смерті від COVID-19.
Особливо доцільно подбати про отримання бустеру людям із груп ризику. Це літні люди, люди з серцево-судинними, легеневими хворобами, а також онкозахворюваннями та діабетом. Саме вони можуть мати важкий перебіг ковіду, потрапити в лікарню і навіть померти від нього.

Інші новини

prev
next
Онлайн запис