Хімічна небезпека

Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. Це являє серйозну небезпеку для населення: заражене повітря вражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.
Фактори небезпеки викиду (розливу) небезпечних хімічних речовин:
🛑 забруднення навколишнього середовища,
🛑 небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.).
🛑 Крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху ймовірне виникнення сильних руйнувань на значній території.
‼️ ДІЇ У ВИПАДКУ ЗАГРОЗИ ВИНИКНЕННЯ ХІМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ‼️ :
✅ Сирени і переривчасті гудки підприємств — це сигнал «Увага всім!». Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі або телевізор. Уважно слухайте інформацію про НС та порядок дій.
✅ При оголошенні небезпечного стану уникайте паніки.
✅ Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
✅ Виконайте заходи щодо зменшення проникнення отруйних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.
✅ Підготуйте запас питної води: наберіть воду у герметичні ємності, підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для рук).
✅ Дізнайтеся про місце збору мешканців для евакуації та уточніть час її початку. Підготуйтеся: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас продуктів на 2-3 доби.
✅ Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть наявні засоби захисту.
‼️ ДІЇ У ВИПАДКУ РАПТОВОГО ВИНИКНЕННЯ ХІМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ‼️ :
✅ Уникайте паніки. З отриманням повідомлення (по радіо або іншим засобам оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу НХР та про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи.
✅ Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри.
✅ По можливості негайно покиньте зону хімічного забруднення.
✅ Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти з району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і негайно та надійно герметизуйте приміщення! Зменшіть можливість проникнення НХР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно закрийте вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон та дверей заклейте, вимкніть джерела газо -, електропостачання та загасіть вогонь у печах.
✅ Чекайте повідомлень від органів влади через засоби зв’язку.
✅ Знайте, що вражаюча дія конкретної НХР на людину залежить від її концентрації у повітрі та тривалості, тому якщо немає можливості покинути небезпечну зону не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки.
✅ Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води та інші необхідні речі у герметичну валізу та підготуйтеся до евакуації.
✅ Попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, людям з інвалідністю та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.
✅ Залишаючи приміщення (квартиру, будинок) вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.
✅ Виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру та обходьте тунелі, яри, лощини — в низинах може бути висока концентрація НХР.
✅ При підозрі на ураження НХР уникайте будь-яких фізичних навантажень, необхідно пити велику кількість рідини (чай, молоко, сік, вода) та звернутися до найближчого медичного закладу.
✅ Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості, прийміть душ.
✅ Після прибуття на нове місце перебування, дізнайтеся у місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Інші новини

prev
next
Онлайн запис