Всесвітній день слуху!

Одним із головних та важливих відчуттів, що обумовлює якість життя людини і відіграє істотну роль у встановленні повноцінних контактів з іншими, є слух.

 

Порушення слуху впливає на соціальний, емоційний, когнітивний розвиток людини, а глухота викликає стан психічного напруження, почуття самотності, ускладнює соціальну адаптацію і міжособистісне спілкування.

 

🌍Всесвітня федерація глухих об’єднує 132 національні організації на 5 континентах. Вона розробила та розвиває спеціальну жестову мову для глухих – Жестуно. Це важливо, оскільки сьогодні у світі налічується 466 млн. осіб з інвалідизуючою втратою слуху.

 

Людина сприймає звуки з частотою від 16 до 20000 Гц.

 

🧠👂🏻Злагоджена робота обох сторін органу слуху, у т.ч. обох півкуль мозку, з’являється не одразу після народження дитини, а поступово розвивається з віком. Слухова кора мозку продовжує розвиватись до 2 — 4 років тільки під дією відповідних сигналів.

 

🔇Якщо сигнали не поступають, слухова функція кори мозку втрачається. Надходження слухової інформації за допомогою слухових апаратів або кохлеарних імплантів робить можливим слухомовний розвиток дитини і спілкування з однолітками, які нормально чують.

 

📌Цікаві факти про наші вуха:

 

✅Без вух ми б втратили рівновагу. Усередині нашого внутрішнього вуха знаходиться цікава лабіринтна структура, відома як вестибулярна система. У ній міститься 3 канали, заповнених рідиною і маленькими волосковими клітинами, які виявляють обертальні рухи нашої голови (вгору, вниз або нахили). Кожен півкружний канал розташований під різним кутом, аби наш мозок міг краще визначити, куди рухається голова. Кожен із них відповідає за певний напрямок руху голови. Інформація, що надходить від вестибулярної системи, обробляється в головному мозку, а потім відправляється в інші органи, які потребують цієї інформації (очі, м’язи). Це дозволяє нам зберігати рівновагу та знати, в якому положенні знаходиться наше тіло.

 

✅Наші вуха продовжують рости з віком. Вони дійсно стають більшими, адже хрящ у наших вухах повільно руйнується, а гравітація з часом змушує їх подовжуватися.

 

✅Вуха здатні самоочищатись. Нормальне утворення вушної сірки – це ознака того, що наші вуха добре очищаються. Ця здатність допомагає зберегти вуха зволоженими та захищеними.

 

✅Наші вуха ніколи не сплять. Навіть попри сон, наші вуха, як і вдень здатні чути 100% звуків навколо нас.

 

✅У наших вухах є крихітні нервові волокна або волоскові клітини, які допомагають нам чути та зберігати рівновагу. Якщо вони зламаються, то більш не відростуть. До найпоширеніших причин втрати волоскових клітин: вплив звуку, природне старіння та вушні інфекції. Аби уникнути ризику втрати слуху, важливо дбати про свої вуха, захищаючи їх берушами або навушниками під час надмірного шуму.

 

✅Вуха допомагають регулювати зміни тиску. Наше середнє вухо має певний тиск навколо нього, а невелика трубка (євстахієва труба), яка з’єднує вухо із задньою частиною горла, допомагає підтримувати однаковий тиск повітря з обох боків барабанної перетинки. Це гарантує, що тиск не зросте при зміні тиску навколишнього повітря (напр. у літаку або десь на великій висоті). Потім євстахієві труби відкриваються, аби зменшити тиск, коли ми ковтаємо. Це зрівнює тиск усередині та зовні нашого вуха.

 

✅Втрата слуху може призвести до зниження когнітивних функцій. Помірне порушення слуху може збільшити ризик деменції. Навіть легкі ступені втрати слуху здатні підвищити довгостроковий ризик зниження когнітивних функцій та деменції у людей із когнітивними здібностями. Втрата слуху призводить до зниження розумової стимуляції, ізоляції та депресії, а в кінцевому результаті все це сприяє прискореному зниженню когнітивних функцій.

 

‼️Раннє виявлення проблеми та правильна корекція слуху – це гарантія того, що дитина з порушенням слуху не буде поступатися у розвитку дітям зі слухом у межах норми.

 

💚Бережіть себе та своїх близьких!💚

Інші новини

prev
next
Онлайн запис