Антибіотики підвищують ризик запальних процесів кишечника!

Автори нового дослідження попереджають: ‼️надмірне використання антибактеріальних препаратів підвищує ризик розвитку запальних гастропатологій, особливо у людей старшого віку.

Як зʼясували американські фахівці, вплив антибіотиків був повʼязаний з підвищеним кумулятивним ризиком запальних захворювань кишечника (ЗЗК), який досягав піку серед осіб віком 40 років і більше.

Дослідники оцінили залежність «доза-відповідь» між впливом антибіотиків та розвитком запальних захворювань кишечника, ризик розвитку хвороби Крона (ХК) та виразкового коліту (ВК), а також вплив термінів прийому антибіотиків та різних класів антибіотиків на розвиток ЗЗК у вибірці з 6 104 245 осіб

За період спостереження 90,9% отримали хоча б один курс антибіотиків, і було діагностовано 36017 нових випадків виразкового коліту та 16881 нових випадків хвороби Крона.

Порівняно з відсутністю прийому антибіотиків, будь-який курс антибіотикотерапії був повʼязаний з підвищеним ризиком розвитку ЗЗК у всіх вікових групах, але особливо серед людей віком 40 років і більше.

Більше того, кожен наступний курс антибіотиків підвищував ризик розвитку ЗЗК у різних вікових групах, причому максимальний ризик відзначався від пʼяти та більше курсів антибіотиків.

«Один із головних висновків — не уникати антибіотиків у разі потреби, а в тих випадках, коли захворювання може бути нетривалим, емпіричне призначення антибіотика — якщо воно не показане — може завдати більше шкоди, ніж користі. Важливо памʼятати, що антибіотики можуть змінювати мікробіом», – резюмували дослідники.

Інші новини

prev
next
Онлайн запис