Сезонна алергія: що важливо знати?

🤧🌺 Не для всіх час цвітіння — це найкраща пора року. Особливо для людей, які страждають на сезонні алергії. Навесні та влітку алергія часто з’являється на пилок рослин. Це ще має назву — поліноз.

 

Існує інтерактивна карта, яка може допомогти відстежувати цвітіння та зорієнтуватись, на що саме у вас може бути наразі алергія. Переглянути її можна тут: http://allergy.in.ua/

 

👩‍⚕️Алергія – патологічна реакція імунної системи, пов’язана з підвищеною чутливістю до деяких речовин – алергенів. Для того щоб алергія виникла, мало тільки зіткнутися з її провокатором в навколишньому середовищі. В організмі повинна бути висока чутливість до цього провокатора, який в подальшому і буде алергеном: харчовий продукт, шерсть тварин, пил, квіти та інше.

 

Алергени можуть потрапляти в організм ззовні, їх називають екзоаллергенам. Ті, які виробляються самим організмом, називають ендоаллергенами або аутоімунними алергенами.

 

ВООЗ стверджує, що з алергічною реакцією хоча б раз в житті стикалися майже 90% населення планети.

 

😪Симптоми алергії🤧

 

⭕Часте чхання. У випадку, коли це напад алергії, то чхання стає патологічно частим, без конкретної причини.

 

⭕ Під час алергії слизова носа запалюється і ущільнюється. Виникає закладеність носа та нежить. Нормальний відтік слизу ускладнений, при спробах висякатися закладеність тільки посилюється. При цьому, з носа постійно відбувається відтік прозорої рідини, не схожої на виділення при застуді.

 

⭕ Почервоніння очей, сльозогінність. Очі сверблять, сильно червоніють, і ця симптоматика може тривати до декількох тижнів.

 

⭕ Кашель. При алергії він сухий, ніби дряпає горло, настільки сильний, що може провокувати блювоту. Пов’язано це з набряком дихальних шляхів, їх звуженням.

 

⭕ Задишка. Складнощі з вдихом і видихом дуже часте явище при алергії. Мають вони ту ж природу, що і кашель, дихання супроводжується свистом.

 

⭕ Почервоніння на шкірі, висипання, подразнення. Подразнення шкірних покривів, висип, свербіж характерні для контактної алергії. Можуть проявлятися у вигляді набряків на обличчі та інших частинах тіла.

 

👉 Найкращий спосіб позбутися алергії – це уникати алергену, але у випадку пилку рослин – це може бути важко. Проте є способи полегшити симптоми алергії та покращити якість життя:

 

☛ Носіть маску на вулиці. Вона зменшить кількість частинок пилку, який ви вдихаєте.

☛ Залишайтесь вдома, якщо на вулиці сильний вітер. Зачиняйте у вітряну погоду вікна. Уникайте прогулянок з 10 до 15 години.

☛ Після прогулянок ретельно мийте руки, прийміть душ, виперіть одяг.

☛ Частіше проводити вологе прибирання в приміщеннях.

 

⁉️Коли треба викликати невідкладну медичну допомогу🚑?

 

Швидку допомогу варто викликати, коли алергічна реакція розвивається стрімко, є підозра на загрозу життю людини.

 

‼️Симптоми, які вимагають невідкладної медичної допомоги:

 

🚨Складнощі з вдихом або ковтанням.

🚨Лихоманка, рясне потовиділення.

🚨Стрімке зниження артеріального тиску.

🚨Блідість шкірних покривів.

🚨Сплутаність думок.

🚨Сильні набряки на обличчі або горлі.

🚨Втрата свідомості.

 

🚑При виклику бригади швидкої допомоги важливо розповісти, що спровокувало алергічну реакцію, яка перша допомога вже була надана, в якому стані знаходиться потерпілий. Це полегшить лікарям визначення тактики надання допомоги.

 

Правильне діагностування та лікування алергії може істотно підвищити якість життя хворих, та навіть привести до одужання.

 

⁉️Що не треба робити при алергії:

 

❌При алергії ні в якому разі не можна панікувати, тому що це веде до помилок, які можуть коштувати людині життя.

 

❌Якщо сталася сильна реакція, не можна давати антигістамінні препарати в дозах, що перевищують ті, які вказані в інструкції. Це може спровокувати інтоксикацію організму. Перед тим, як прийняти препарат, необхідно перевірити його термін придатності та не приймати, якщо терміни минули.

 

❌Не потрібно давати жарознижувальні препарати, навіть якщо людину морозить або у неї лихоманка.

 

❌Не потрібно піднімати голову потерпілого на підвищення, подушку або валик. Це буде заважати нормальному вдиху, який так необхідний, якщо стався набряк м’яких тканин.

 

❌Ні в якому разі не можна залишати людину на самоті, без контролю, навіть якщо швидка допомога вже їде. Погіршення стану може відбутися в будь-який момент, тому потрібно контролювати те, що відбувається.

 

👨‍⚕️Які ліки може призначити лікар?

☛ Антигістамінні. Деякі з них викликають сонливість. Тому попередьте лікаря, якщо ви багато часу проводите за кермом.

☛ Гормональні препарати. Які можуть стати у пригоді, якщо ви страждаєте на алергічний риніт і у вас весь час забитий ніс

☛ Сольові розчини для промивання носа. Можуть полегшити алергічний нежить, вимиваючи частинки пилку зі слизової.

Якщо це все не допомагає, разом із лікарем розгляньте додаткові опції лікування.

 

❗ Якщо ви відчуваєте симптоми алергії, зверніться до свого лікаря. Не займайтеся самолікуванням.

 

💚Звернутися до алерголога можна у КНП «ВМКЛ № 1″💚

 

✅ Наша адреса:

Хмельницьке шосе будинок 96 та Хмельницьке шосе будинок 93

 

☎️ Записатися на прийом можна за телефоном:

(0432) 56-01-10,

(0432) 46-15-26,

(097) 056-01-10,

(067) 185-30-06

 

💚Бережіть себе та своє здоров’я! 💚

Інші новини

prev
next
Онлайн запис