Скільки часу потрібно для повного одужання після COVID-19?

Скільки часу потрібно для повного одужання після COVID-19?

 Відповідь буде для всіх різною. Хтось не відчуватиме жодного дискомфорту вже за кілька тижнів. Але у деяких людей COVID-19 може викликати симптоми, які триватимуть багато тижнів після того, як гостра інфекція вже минула. Мова про так званий “long COVID”.

🔹 В Україні статистика щодо симптомів тривалого COVID не ведеться. У Великобританії приблизно у кожної п’ятої людини, яка мала позитивний результат на COVID-19, були симптоми, що тривали 5 тижнів і довше, а у кожної десятої — симптоми тривали 12 тижнів або довше. Це дані управління національної статистики Британії ➡ https://bit.ly/3oZQPjg.
🔹 До найпоширеніших довготривалих симптомів “після гострого COVID-19” належать:
➡ сильна втома;
➡ задишка, біль у грудях, болі в суглобах;
➡ кашель, головний біль, біль у горлі, зміни у відчуттях смаку та запаху;
➡ проблеми з пам’яттю та концентрацією уваги;
➡ депресія та тривога, порушення сну;
➡ посилене серцебиття;
➡ запаморочення;
➡ синдром сухого ока або почервоніння очей.
Це дані Національної служби здоров’я Великобританії ➡ https://bit.ly/3qrS8Ia.
🔹 На сьогодні явище довготривалого COVID ще досліджується. Немає також підтвердженого зв’язку між виникненням симптомів long COVID та ступенем тяжкості перенесеної інфекції. Тобто тривалий ковід може виникнути як у тих, хто перебував на лікарняному ліжку, так і тих, хто перехворів у легкій формі. А от за даними Королівського коледжу Лондона, ризик отримати довготривалий COVID зростає з віком, а також у жінок ➡ https://bit.ly/3oSMyOJ. На думку лікарки Клер Стівс, чоловіки мають набагато більший ризик дуже важкого перебігу хвороби і смерті від ковіда, а жінки більше схильні до тривалого захворювання.
Хоча COVID-19 розглядається як хвороба, яка в першу чергу вражає легені, вірус здатен пошкодити багато інших органів. Зокрема, COVID-19 впливає на серце, мозок, кровоносні судини. І через це збільшується ризик появи довгострокових проблем зі здоров’ям ➡ https://mayocl.in/2NjJ8GX.
🔹 Тож якщо вас турбують вищенаведені симптоми протягом кількох тижнів навіть після негативного тесту на COVID, потрібно звернутись за медичною допомогою до свого сімейного лікаря. Ваш лікар, з яким укладено декларацію, розпитає про симптоми, які відчуваєте, та їх вплив на ваше життя. За необхідності — призначить додаткові обстеження, направить до лікаря вузької спеціалізації. Пам’ятайте, що лікування має призначити саме лікар — первинної ланки або вузькопрофільний. Не використовуйте призначень з інтернету, не лікуйтесь за рецептами ваших знайомих чи друзів.
За інформацією:
«100% життя» — Мережа ЛЖВ Проект USAID HealthLink

Інші новини

prev
next
Онлайн запис